Ackermann Kommunikation afholder et gratis morgenmøde d. 19. september fra kl. 9-10, hvor Managing Partner, Casper Ackermann vil holde oplæg samtidig med, at du vil blive budt på croissanter og kaffe.
Oplægget handler om, hvordan du som B2B virksomhed skal arbejde med e-mail marketing og leadscoring.
Oplægget sigter mod at give dig en step-by-step model, som enten kan bruges i sin fulde længde eller i bidder som en del af et eksisterende e-mail marketing setup.
Det er gratis at deltage. Vi har dog kun 10 pladser, hvorfor at det er først-til-mølle.
Oplægget vil tage udgangspunkt i vores egen e-mail marketing, som vi, som B2B konsulentvirksomhed, er dybt afhængig af samt cases fra en række B2B virksomheder indenfor bl.a. IT, rådgivning m.m.
Information om eventen:
Tid: Torsdag d. 19. september fra kl. 09:00 – 10:00
Sted: 8Tallet, Robert Jacobsens Vej 66A St., 2300 København S
Pris: Gratis
Søg om plads ved at udfylde formularen herunder:
“Er det noget for mig?”
Morgenmødet er for dig som sidder i en B2B virksomhed og som ønsker at få konkret viden om og eksempler på hvordan man som B2B virksomhed bedst muligt bruger e-mail marketing. Det er ikke vigtigt om du er i gang med e-mail marketing eller blot har brug for inspiration til at komme i gang.
Indhold på morgenmødet
Oplægget vil komme omkring følgende emner:
– Leadgenerering for B2B – Sådan gør vi selv
– Vores tre bud på e-mail marketing platforme for B2B virksomheden
– Disse automatiske e-mailserier skal du sætte op
– Leadscoring: Sådan bygger du et fundament
– Sådan konverterer du dine leads til kundeemner
Om Ackermann Kommunikation
Ackermann Kommunikation er et specialiseret e-mail-marketing bureau, der hjælper kunder som bl.a. GOODIEBOX, BC Hospitality Group, Novo Nordisk og mange flere med at få succes med e-mail-marketing. Bureauet har til dagligt kontor i Ørestaden.

Information
Dato og tid: d. 19. september fra 09:00-10:00
Sted: Robert Jacobsens Vej 66A St. 2300 København S (Tæt på motorvej)
Tætteste metro: Vestamager St.
Parkering: P-hus lige overfor
OBS. du skal søge om plads og modtage svar før, at du kan deltage – der er kun 10 pladser
Dagens talere

Casper Ackermann
Managing Partner, Ackermann Kommunikation
Casper Ackermann er ekspert i e-mail marketing og driver til dagligt Ackermann Kommunikation. Ackermann Kommunikation har bl.a. arbejdet med BC Hospitality Group, Meyers, Løgismose, Læger uden Grænser, Coolshop og mange flere. Casper er ligeledes fast taler til en lang række konferencer rundt om i Danmark. Heriblandt Ehandelsdagen, Ecommerce Manageren, Digital Markedsføring og mange flere. Ligeledes gæsteforelæser Casper også på Copenhagen Business School i e-mail marketing.
Søg om plads til morgenmødet
Der er 10 pladser, så skynd dig at få søgt om plads. Du får svar senest to dage efter din anmodning, om du har fået plads.
Hvis du bliver forhindret i at deltage, bedes du melde afbud på kontakt@ackermannkommunikation.dk med emnjelinjen “afbud – 19. september” senest 24 timer før eventen.
Ved at udfylde formularen her på siden bekræfter du samtidig, at Ackermann Kommunikation må kommunikere til dig via e-mail.